Błąd
  • JCacheStorageFile::_deleteFolderJLIB_FILESYSTEM_DELETE_FAILED

Vrbov i okolica

Vrbov i okolica

Noclegi Zolty dom Vrbov - Vrbov i okolicaŻółty Dom można odwiedzać przez cały rok, wystarczy wybrać dogodny termin i zdecydować się na jeden lub kilka z pięciu pokoi. Wystarczy spojrzeć na mapę, a bardzo łatwo traficie do spokojnej miejscowości o zabudowie jednorodzinnej. Jesteście w samym sercu największych atrakcji. Do Słowackiego Raju jest tak blisko jak do Tatr Wysokich, czy Pienin, gdzie zawsze warto zajrzeć. Jeśli zdecydujecie się oszczędzać nogi, to zawsze można skorzystać z wyznaczonych tras rowerowych. Nie macie rowerów? Wypożyczymy Wam!

Słowacki Raj (18min)

Slowacki raj v zimeW północno-wschodniej części Rudaw Słowackich (Slovenské rudohorie), na południe od Kotliny Hornadu, między miastami Spiska Nowa Wieś (Spišská Nová Ves), Hranovnica i Dobszyna (Dobšiná) znajduje wapienny płaskowyż,  na pierwszy rzut oka niepozorny, który przed mniej więcej stu laty został nazwany Słowackim Rajem. Zajmuje powierzchnię 19 763 ha, a pasmo ochronne – 13 011 ha i obejmuje powiaty Poprad, Rożniawa (Rožňava) i Spiska Nowa Wieś. Najbardziej charakterystyczne i urzekające w Słowackim Raju są kaniony i doliny o głębokości nawet 450 m, wyżłobione w wapieniach i dolomitach przez cieki wodne.

Baseny termalne Vrbov

Baseny termalne Vrbov W 2009 roku kąpielisko termalne w Vrbovie zostało całkowicie odnowione. Od tej pory nazywa się „Thermal Park Vrbov“. W kompleksie znajduje się 10 basenów, w tym 4 dla dzieci. Temperatura wody w najchłodniejszym basenie wynosi 26 stopni Celsjusza, w tych cieplejszych nawet 38 stopni Celsjusza.
Całkowicie odremontowano wejście na teren kąpieliska, które obecnie znajduje się w centralnej części. Jedna kondygnacja dość pokaźnego budynku stanowi jednocześnie wejście do basenów. Wyżej znajdują się leżaki i brodzik dla dzieci „biedronka“, szatnie, prysznice, a na samej górze jest restauracja.

Termalne kąpielisko w Vrbovie (3min)

Termálne kapielisko VrbovKąpielisko termalne znajduje się na obrzeżu Vrbova w kierunku na Spiską Nową Wieś (Spišská Nová Ves). Po obu stronach sporego kąpieliska znajdują się parkingi. Do dyspozycji jest siedem basenów, w tym trzy dla dzieci, jeden pływacki, jeden siedzący, nazywany rybą, ponieważ kształtem przypomina dużą rybę, która pomieści ponad pięćdziesiąt osób. Temperatura w „rybie“ zawsze wynosi 37 °C, a zalecany czas kąpieli - 20 minut.