Vrbov i okolica

Baseny termalne Vrbov

Baseny termalne Vrbov W 2009 roku kąpielisko termalne w Vrbovie zostało całkowicie odnowione. Od tej pory nazywa się „Thermal Park Vrbov“. W kompleksie znajduje się 10 basenów, w tym 4 dla dzieci. Temperatura wody w najchłodniejszym basenie wynosi 26 stopni Celsjusza, w tych cieplejszych nawet 38 stopni Celsjusza.
Całkowicie odremontowano wejście na teren kąpieliska, które obecnie znajduje się w centralnej części. Jedna kondygnacja dość pokaźnego budynku stanowi jednocześnie wejście do basenów. Wyżej znajdują się leżaki i brodzik dla dzieci „biedronka“, szatnie, prysznice, a na samej górze jest restauracja.

Do basenów wchodzi się zatem z nagrzanego budynku, co ma znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy jest zimno. Jeśli ktoś chce, może zostać w środku, ale większość na pewno będzie chciała wypróbować wszystkich basenów. Przez kryte przejście i basen przepływowy można dojść do basenu „Motyl” i dalej (lądem) do basenu pływackiego sąsiadującego z jeszcze jednym siedzącym basenem termalnym.

Remont Thermal Parku Vrbov to naprawdę udana inwestycja. Będziecie mile zaskoczeni!

Aktualne godziny otwarcia codziennie od 10:00. Cennik wygląda następująco (obowiązuje od 18.5.2014):


			

Osoba dorosła

Dziecko, inwalida, senior

2,5 godz.

7,50 €

5,00 €

4 godz.

9,50 €

6,50 €

Całodzienny

11,50 €

8,50 €

Pływanie wieczór

8,00 €

5,50 €

W sezonie letnim kąpielisko było podzielone na strefy wzorem innych tego typu obiektów. Ale teraz, poza sezonem, jest tylko jedna strefa nazywana „Thermal”. Udostępnione są tylko niektóre baseny: basen siedzący nr 1 „Motyl”, basen przepływowy, basen dla dzieci „Biedronka”, basen siedzący nr 2, basen pływacki. Niedostępny jest tylko basen ze zjeżdżalnią z bocznym brodzikiem dla dzieci. Poza sezonem zamknięte są także dwa baseny leżące dla dzieci usytuowane w pobliżu basenu pływackiego. Mimo tego, miejsca do kąpieli -  nawet poza sezonem - nie brakuje.
Badania i analizy potwierdziły lecznicze właściwości tutejszej wody. Pomaga w reumatyzmie i chorobach układu ruchowego, w stanach pozawałowych itp. W pozostałych basenach woda jest nieco chłodniejsza, ale nie musicie się obawiać, że zmarzniecie. Do dyspozycji jest także basen o gabarytach basenu pływackiego, tylko o mniejszej głębokości (osoba dorosła i większe dzieci mogą w nim swobodnie chodzić po dnie). Kusi mnie, żeby nadać mu jakąś oficjalną nazwę, bo znam tylko potoczną - „laminatka” - która wzięła się stąd, że jego ściany i dno są wyłożone płytami laminowanymi. Jeśli macie ochotę wyszaleć się w wodzie z dzieciakami albo z innymi osobami zażywającymi kąpieli, to myślę, że najwięcej czasu spędzicie właśnie w „laminatce”.
Zapomnijcie o kąpielisku w Vrbovie, jakie znaliście wcześniej, przez 25 lat jego istnienia. Wreszcie doczekaliśmy się remontu. Obejrzyjcie efekty na zdjęciach!